Hypotéka a Fio banka – jaké jsou možnosti

Tato banka se nespecializuje jenom na běžné úvěrové produkty. Pomůže nám i v případě, kdy chceme stavět nebo kupovat nemovitost. Co nám Fio banka nabídne v souvislosti s hypotékou? Hypotéka je zajímavý úvěrový produkt, který je spojený s možností získat peníze na nákup, stavbu, stejně jako třeba rekonstrukci nemovitosti. Je tedy jasné, že se výše peněz pohybuje v poměrně vysokých hodnotách. Pokud bychom měli být konkrétní, jsou to miliony, stejně jako i desátky milionů korun. Podívejme se proto na možnosti, jaké tato banka nabídne. Stejně tak se podívejme i na to, s čím jsou dané možnosti konkrétně spojeny.

Fio banka nabídne tři možřnosti úrokových sazeb

To hlavní a nejdůležitější, co nás zajímá, to jsou informace o úrokových sazbách. Zde se vše liší tím, zda se jedná o variabilní úrokovou sazbu, nebo jde o sazbu spojenou s fixací. Stejně tak rozhoduje i výše hypotéky. Zde platí, že čím vyšší sumu máme, tím výhodnější úrok může Fio banka nabídnout. Zapomínat ale nesmíme ani na to, že úrokové sazby se liší také podle toho, na co chceme hypotéku využívat. Nejvýhodnější je u refinancování a u koupě. Vyšší může být v případě, kdy chceme úvěr využít na jiné možnosti. Na druhou stranu i zde platí, že je výše v nižších jednotkách procent.

Na co vše může být Fio hypotéka využita?

Podíváme-li se na možnosti hypoték, nesmíme zapomenout také na informace spojené s tím, na co všechno lze vlastně peníze využít. Několik hlavních a základních variant jsme již zmínili. Nejsou ale jediné, jelikož stejně tak umí Fio nabídnout peníze na několik dalších možností. Patří sem třeba i možnost koupit rozestavěnou nemovitost, nebo použít peníze na zaplacení doplatku v dražbě. Stejně tak není problém peníze využít na vypořádání vlastnických vztahů, stejně jako na situace, kdy je nutné uhradit členský poplatek třeba v konkrétním družstvu.