Co je refinancování

Zajímá vás, co je vlastně refinancování a v čem je výhodné? Pokud v dané oblasti ještě nemáte zkušenosti, připravili jsme pro vás přehled těch nejdůležitějších věcí, které se k němu vážou.

Co konkrétně je refinancování?

Podívejme se nejprve na základní charakteristiku této možnosti. Budeme-li konkrétní, jedná se o možnost nechat si převést váš stávající úvěr jinam. Tedy k jinému poskytovateli. To vše především proto, abyste si mohli své stávající úvěry zvýhodnit. Dnes se tak refinancování stává běžnou součástí úvěrového trhu a je určené pro ty, kteří si v minulosti vzali nevýhodnou půjčku nebo hypotéku a chtějí získat lepší podmínky.

Není to jenom refinancování půjčky. Jsou i jiné úvěry

Nejčastěji se mluví o refinancování půjčky, kdy je možné nechat si převést nevýhodnou půjčku. Zde se může jednat o půjčku bankovní i nebankovní, stejně jako může jít o úvěr účelový, neúčelový nebo spotřebitelský. Je také jedno, jaká je konkrétní výše úvěru, jelikož my dokážeme refinancovat doslova libovolnou výši. To dokládá i fakt, že jednou z nabízených služeb je i refinancování hypotéky. To se týká jak té klasické použité na bydlení, tak i americké hypotéky. Ta je obdobou neúčelového úvěru. I tu umíme zvýhodnit.

Hlavním cílem refinancování hypotéky a půjček je zvýhodnění

Důvodem k refinancování je snaha o výraznou finanční úsporu. Ta může mnohdy činit i desítky tisíc korun. Vše v závislosti na tom, zda se jedná o refinancování hypotéky nebo půjčky, jak velký úvěr byl refinancován a jaké byly původní podmínky. Snížit se mohou úroky, celkově splatná částka, stejně jako aktuální měsíční výše splátky.

Refinancovat je snadné

Díky našim do detailu propracovaným procesům vás přesvědčíme o tom, že daný postup je velmi rychlý, jednoduchý a minimálně administrativně náročný. V principu dokážeme řadu věcí v rámci refinancování vyřídit za vás. A tak vaší jedinou starostí bude to, abyste následně zasílali splátku na nové číslo účtu.