Jak si pomocí oddlužení změnit život

Velice snadno. Oddlužení neboli také bankrot či osobní úpadek je velmi užitečná pomůcka v životě každého problémového klienta.

Oddlužení fyzické osoby je dlouhodobý proces

Samotné schválení žádosti o oddlužení trvá jen pár dní. Pokud vám soud uložil splátkový kalendář, počítejte s minimálně pěti lety, kdy budete žít ze životního minima. Pro schválení oddlužení fyzické osoby musíte splnit pár podmínek. Těmi jsou věk minimálně 18 let, stabilní příjem, čisté úmysly bez poškození věřitelů. Při schválení splátkového kalendáře budou všechny peníze odesílány z vaší výplaty na splátky. Po celou dobu budete pod ochranou insolvenčního správce, soudu i samotného výboru věřitelů. Pokud porušíte podmínky, může se stát, že vám bude oddlužení fyzické osoby zrušeno. V tom případě navrhne soud, aby vaše finanční problémy byly řešeny úpadkem.

Oddlužení je snadno dostupné pro všechny

Nejste si jisti tím, jak zpracovat návrh na oddlužení? Požádejte o pomoc specialistu nebo advokáta. Zkušený advokát sepisuje návrhy na oddlužení takřka denně a tak je minimální pravděpodobnost, že by vám žádost soud smetl ze stolu. Firem, které se na oddlužení specializují je mnoho. Vyberte si takovou, která si neúčtuje nesmyslné poplatky a je skutečně ověřená. Oddlužení je jako produkt pro opravdu zoufalé zákazníky často nabízen společnostmi, které zákazníky ve skutečnosti pouze zneužívají a tahají z nich další peníze. Podat žádost si přitom může každá osoba starší 18 let s trvalým příjmem. Není možné požádat si, pokud máte pouze brigádu nebo jste na mateřské. Žádá-li žena na mateřské o oddlužení a insolvenci s manželem, nejspíš bude její návrh zamítnut a manželův schválen. Může se tak stát, že na manželku budou opět namířeny exekuce, pokud jsou půjčky v jejich společném jmění manželů.