Crediton ctí kodex odpovědného půjčování

Už i nebankovní společnosti mají při poskytování půjček určitou odpovědnost. Jedním z takových poskytovatelů je i Crediton. Podívejme se, jak konkrétní kodex odpovědného půjčování vypadá. Daný kodex má samozřejmě za cíl upozornit případné zájemce na možná rizika půjčky. Ne, že by jim snad bylo zakazováno si peníze vzít. Cílem odpovědného půjčování je v tomto směru to, aby si lidé uvědomili, zda půjčku skutečně potřebují a že vědí, že ji budou moci splácet. V tomto směru poskytovatel třeba radí, že půjčka může být využita, když máte krátkodobé finanční problémy, nebo když jste nevyšli s vaší výplatou.

Kdy bychom si neměli o půjčku Crediton požádat?

Součástí kodexu je dnes samozřejmě také to, že jsou zde uvedeny také informace o tom, kdy bychom si neměli o peníze žádat. Jedná se třeba o situace, kdy je chceme na splácení dalších úvěrových produktů, nebo kdy je chceme použít na dlouhodobé finanční problémy. Stejně tak Crediton upozorňuje i na to, že daný úvěr není vhodný na nákup skutečně nepotřebných věcí. To ale neznamená, že bychom si za získané peníze konkrétní věci nemohli koupit. Pokud uznáme, že pro nás jsou a budou potřebné, je výsledná volba jenom na nás samotných. A to proto, že půjčka je zcela neúčelová.

Na Crediton.cz najdeme i další rady

S kodexem odpovědného půjčování souvisí i několik dalších rad, které se nám mohou hodit. Týkají se třeba nutnosti si dobře spočítat, zda je pro nás výše úrokových sazeb únosná, nebo zda budeme moci půjčku skutečně splatit. Všechny tyto informace najdeme právě na webu Crediton.cz, zajímavostí je však to, že tento kodex nechává výsledná rozhodnutí hlavně v našich rukou. Pokud usoudíme, že je půjčka dobrou volbou, nebrání nám společnost v tom, abychom ji mohli získat. To znamená, že nijak neprověřuje naši bonitu, neověřuje si naši finanční minulost, stejně jako nemusí vyžadovat ani informace o našem aktuálním příjmu.