I u refinancování půjčky je výpočet čisté mzdy důležitý. Proč?

Půjčky jsou zcela běžnou součástí dnešní doby. Ne každý má tolik peněz, aby si mohl koupit co chce, a málokomu se chce delší dobu šetřit na věc, kterou poptává. Proto se lidé rozhodnou, že si půjčí. Nutno říci, že ne vždy je to uvážený krok a ne vždy je vývoj na úvěrovém trhu ideální. Může se stát, že dříve domluvený úvěr je aktuálně nevýhodný. Jak tento problém řešit? Pomoci může refinancování půjček. I tady je však nutné myslet na několik podmínek.

Výpočet čisté mzdy je u refinancování půjčky nutností

Co je vlastně refinancování půjčky? Laicky řečeno se jedná o její přesun k jinému poskytovateli. Tedy k jiné bance, nebo k jiné nebankovní společnosti. Zde se vytvoří nový úvěrový produkt s přijatelnějším úrokem, ale i možnými dalšími výhodnými parametry. Jde tedy o podobnou situaci, jako když si u daného poskytovatele budete žádat o novou půjčku. Čeká vás tedy opět nutnost dalšího doložení příjmu. Výpočet čisté mzdy proto, abyste uvedli pravdivé informace, tedy bude zcela nezbytný. Díky němu zjistíte svou aktuální mzdy, kterou uvedete bance nebo nebankovní společnosti, u které chcete svou půjčku refinancovat.

O převedení půjčky nerozhoduje jenom vaše čistá mzda

Je třeba říci, že na refinancování půjčky není vždy automatický nárok. Jsou situace, kdy může být daný krok zamítnutý a vy se musíte spokojit s nutností splácet váš aktuální nevýhodný závazek. Kdy k něčemu takovému může dojít? Třeba v případě, kdy je vaše čistá mzda příliš malá nebo pokud aktuálně nemáte příjem. Stejně tak nelze opomíjet vaši finanční minulost. Převedení půjčky může být zamítnuto třeba ve chvíli, kdy jste v prodlení s platbou, nebo jste nespláceli tak, jak by se na slušného klienta patřilo. I to ovlivňuje vaši celkovou bonitu a proto je u každé půjčky dobré myslet na budoucnost. Jak pokud jde o vaši platební morálku, tak o vaši mzdu.